Kā cīnīties ar pārāk lielu satraukumu par finansēm

Neatkarīgi no tā, vai esat nesen absolvējis universitāti un kuram nav pilnīgas skaidrības par finanšu lēmumu pieņemšanu pirmo reizi, vai arī jums ir kalns ar kredītkaršu parādiem un nezināt, kā atrast izeju. Jums var būt sajūta, ka esat pārslogots ar naudas problēmām, kas var paralizēt jūs, neļaujot novērst to, kas jādara. Šī ir viena no visbiežāk sastopamajām sajūtām, kas liedz cilvēkiem rīkoties.

Satraukuma sajūta var būt saistīta ar kontroles trūkumu. Tātad, veicot darbību, pat ja tā ietver kaut ko mazs, tas palīdzēs novērst jūsu instinktu neko nedarīt un sniegs jums iedvesmu, lai saprastu kas jums jādara, lai sasniegtu mērķi.

Ar ko sākt?

Varat sākt, izveidojot sarakstu ar konkrētām, veicamām darbībām, kas ļaus jums sākt. Piemēram, uzstādiet viena mēneša ieguldījumu un finanšu plānu. Kad jūs lēnām uzlabojat savas zināšanas par tādām lietām kā kopfondi un vērtspapīri, jūs varat just kā labāk uztvert kā rīkoties un tādējādi labāk kontrolēt savu naudu.

Fiziskā aktivitāte var būt arī noderīga, tāpēc dodieties pastaigā vai apmeklējiet kādas nodarbības, kad jūtaties noraizējies. Kustēšanās var palīdzēt atbrīvot “iestrēgtu” domāšanas veidu. Plus, endorfīna pieaugums dod jums pozitīvāku perspektīvu.

Apzinieties situāciju un meklējiet izeju

Jums jābūt reālistiskiem par to, kas notiek ar jūsu finansēm un stāvokli, lai varētu atrast labu risinājumu. Tāpat arī nevajadzētu būt pārāk negatīvam par pašreizējo situāciju, jo vienmēr ir iespējams atrast vai nu izeju vai palīdzību, kas nesarežģīs problēmas vēl vairāk. Ja jums ir problēmas samaksāt par kārtējo īres maksu un komunālajiem maksājumiem, nevajadzētu kautrēties uzvaicāt sev tuvākiem draugiem vai ģimenes locekļiem nelielu aizdevumu. Tā kā viņi jūs pazīst, viņi noteikti neatteiks kaut kādā veidā izpalīdzēt. Tāpat arī jums nebūs jāmaksā nekādas papildus maksas par aizdevumiem. Protams, ir iespējams arī paņemt īstermiņa aizdevumu, ja tomēr nav nekādas citas izejas no problemātiskās situācijas. Tas tomēr ir labāk nekā zaudēt īpašumu vai radīt vairāk sarežģījumu nekā ir tagad. Reālā situācija arī ļauj izprast, ko ir iespējams mainīt ilgtermiņā, lai nekad vairs neatkārtotos tāda veida problēmas vai būtu kāds papildus variants.

Ieguldiet

Ja jums ir tikai viens konts, tad nauda noteikti no tā pazūd daudz ātrāk, tomēr ja jūs atlieciet kādu noteiktu summu katru mēnesi citā kontā, tad nauda tur tikai pieaug. Līdz ar to jums ir papildus līdzekļi neparedzētiem gadījumiem. Tāpat arī ir iespēja atvērt krājkontu, kas katru mēnesi piedāvā papildu procentu likmi. Tādā veidā ir iespējams tikt līdzi inflācijai un pat iegūt nelielu peļņu. Protams, viss ir atkarīgs no noguldītās summas un vai ir plānots, ka to būs nepieciešams izmantot tuvākajā nākotnē, jo dažiem šāda veida kontiem var būt mazāka piekļuve. Tikai tādā veidā var nebūt pieejama saviem līdzekļiem, kad tas pēkšņi ir nepieciešams vai ir jāmaksā papildus nauda par līguma laušanu. Ir iespējams noformēt arī krājkontus bērniem, kurus tie var izmantot tad, kad sasniedz 18 gadu vecumu. Tas var atvieglot raizes par to, vai tiem būs kādi līdzekļi, lai nostātos uz savām kājām vai samaksāt par universitāti. Šāda veida kontu var izmantot tikai pilngadīgs bērns, bet līdz tam laikam konts ir faktiski “iesaldēts”.

Finanšu jautājumu un dažādas situācijas var būt ļoti nepatīkamas gandrīz katram. Ir svarīgi neļaut satraukumam un citam negatīvajām emocijām pārņemt vispārējo redzējumu.

Raksts tapis sadarbībā ar https://www.lecosemigliori.com/